Rap Forumu

Rap ve Hiphop Hakkında Herşeyin Paylaşıldığı Forum..
 
AnasayfaAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş
 

 Tupac Yaşıyor Mu?

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ComerShake
Administrator
ComerShake

Mesaj Sayısı : 43
Yaş : 27
Nerden : İstanbul
Yenilik : Tupac Yaşıyor Mu? Karizm10
Rep Puanı : Tupac Yaşıyor Mu? Rank%209
Kayıt tarihi : 24/02/09

Tupac Yaşıyor Mu? Empty
MesajKonu: Tupac Yaşıyor Mu?   Tupac Yaşıyor Mu? Icon_minitimeC.tesi Şub. 28, 2009 9:15 am

Tupac öldü mü, ölmedi mi hala tartışılıyor.
"The 7 Day Theory"yle beraber internette dolaşan bir video kafaları karıştıryor.Canlı olduğuna dair teorilerden birkaçı:

Canlı Teorileri
"I ain't mad at cha" klibi ölümünden bir kaç gün sonra çıktı. Bu klipte Pac cennetteki bir melek. Klipte Tupac arkadaşıyla beraber bir tiyatrodan ayrılırken vuruluyor. Bu gerçek yaşantısındaki vuruluşuna çok benziyor.
Makaveli - The Don Killuminati: The 7 Day Theory albümünde "toss it up" klibi Makaveli ismi altında çıkmıştı.
Makaveli adında çıkacak ikinci klibi "To Live and Die in LA"di ama nasıl oldu da Pac "ölüyken" onlar ikinci klibi çekti? Klip 4 ay önce 96 ağustosunda mı çekilmişti?
Makaveli adı altında çekilmiş olan "Hail Mary" klibinde Makaveli yazan bir mezar taşı var ama mezar taşı çatlamış ve önünde bir delik var sanki Makaveli ölümden kalkmış gibi.
Kurşunlanma olayında hiç şüpheli yok.
Vurulmadan önceki röportajlarında Tupac "rapi bırakmak istediğini ve gangster olup bir kenara çekilmek istediği" hep söylüyordu.
Tupac nereye giderse gitsin her zaman kurşungeçirmez yelek giyerdi ama o gün Tyson kavgası gibi halka açık bir yerde niye giymedi?
Still I Rise Cdsinin Killuminati şarkısında Pac "Now Biggie die/died every time I ride it's for reasons ... I'm coming back like Jesus" diyor. Kendinin Hz. İsa gibi geri geleceğini söylüyor ve Biggie'nin öldüğünü de görebiliyor. (Biggie daha sonra öldü)
Tupac'ın hastenedeyken çekilmiş hiç bir resmi yayınlanmadı.
"Life goes on" şarkısında Pac kendi cenazesi hakkında rap yapıyor.
Tupac'ın gittiği arbanın sürücüsü Suge Knight sorgulamaya gitmedi.
Makaveli albümü Kasımın beşinde piyasaya çıkmıştı ve orijinal olarak 6 şarkısı olacağı tahmin ediliyordu ama daha sonra 12 şarkıya kadar uzatıldı.
Tupac'ın takma adı Makaveli. Yazılışı biraz farklı olsada, İtalyan bir filozof olan Machiaveli kitaplarında güç kazanmak ve düşmanları atlatmak için ölüm taklidi yapmayı savunan biriydi. Pac cezaevinde Machiaveli kitapları okurdu. Kitapların adları da "Book One", "Book Two"ydu. 2Pac'ın "All Eyez On Me" Cdlerinin adları da "Book One" ve Book "Two"ydu. Tupac'ın öldükten sonraki ilk kasedinin adı "The 7 Day Theory" (Yedi Gün Teorisi).
Eylül'ün yedisinde vurulmuştu; 7, 8, 9, 10, 11, 12sinde yaşıyordu ve 13ünde "öldü". Toplam 7 gün. Bu yüzden albümün adı "The 7 Day Theory".
Tupac'ın "All Eyez On Me" kasedi 13 Şubat 1996da çıkmıştı. Tupac 13 Eylülde "öldü". Tesadüfe bakın aralarında tam 7 ay var.
Tupac resmi olarak öğleden sonra 4:03te "öldü" ve 25 yaşındaydı. 2+5=7.
Yeni albümlerinde Tupac öldüğüne dair hiçbir yazı yok. Tupac 1971-1996 gibi. "Ölümünden" sonraki ilk albümünden böyle bir şey olması daha anlamlı olmaz mıydı? Bahsedilen tek şey "Exit Tupac enter Makaveli" ki bu da çok şüpheli.
Tupac'ın The Seven Day Theory adlı albümüyle aynı anda çıkan Richie Rich'in "Seasoned Veteran" albümünde Richie ve Tupac'ın "Niggaz Done Changed" adlı şarkıda düetleri var. Bu şarkı da Pac "Vuruldum ve öldürüldüm, sana nasıl olduğunu anlatamam ama o zencilerin hakettiklerini alacaklarına inanıyorum" diyor. Bu söz Tupac'ın Richie Rich albümü çıktığında ölü olucağını bilmesini kanıtlıyor.
"Makaveli The Don Killuminati The 7Day Theory"deki harfleri karıştırırsak şöyle bir şey çıkıyor: "Ok on tha 7th u think I'm dead yet I'm really alive" Bu da "Tamam, beni ölü sandığınız 7sinde aslında canlıyım" demek. Burdaki "7si" hastanede kalıp ölü olarak ilan edildiği gün olabilir.
Bir röportajda ABC spikeri Suge Knight'a "Tupac'ı kimin vurduğunu bilseniz söyler miydiniz" diye sordu ve Suge da "kesinlikle hayır" dedi.
"Heaven Gotta Ghetto" klibinde Tupac'la yaşlı adamın bindiği arabanın plakası "61671". Yine yedi rastlantısı. (6+1)
2pac Bone Thug-N-Harmony grubunun söylediği "thug luv" adlı şarkısında Pac "Nasıl gidiyor zenci" diyor, arka planda da Bizzy Bone "O yaşıyor o yaşıyor o yaşıyor diyor".
Birçok kaynağa göre The 7 Day Theory'nin en başında biri "Suge beni vurdu" diyor. Ama bunu söyleyen 2pac değil Fula (Khadafi). Olayın tek tanığı Yefaei Fula apartmanında ölü olarak bulundu. Hmmm şimdi kimse ondan bir şey öğrenemiyecek.
"I Wonder If Heaven Got A Ghetto" klibinde olay "Rukahs" diye bir yerde geçiyor. Tersten okunduğunda "Rukahs" "Shakur" oluyor. Kızla beraber girdikleri oda numarası ise 7. Arka plandaki saat ise 4:03 ü gösteriyor... 2pac'ın resmi olarak öldüğü saat. Ölmeden önce çekilmiş bir klipte nasıl olurda öldüğü saat geçebilir? Güya 2pac vurulmadan önce 96 Eylülde çekilen Scarface'in "Smile" adlı şarkısının klibinde 2pac çarmıha geriliyken rap yapıyor. Klibin sonunda Tupac haçtan düşüyor ve ayağa kalkıyor. Bu da Tupac'In geri döneceğine bir işaret olabilir. Klip 97 Mayısda yayınlanmaya başlandı. Klibin sonlarına doğru Tupac'ın benzerini kullandıkları biraz anlaşılıyor. Haçtaki kişininde alt dişleri Tupacınkiler gibi çarpık.
"Ain't Hard 2 Find" şarkısında 2pac, "Öldüğüm dedikodularını duydum, soğukkanlı birşekilde öldürüldüğümü. Son halimde çekilmiş travma resimlerim, Annemin ağladığını biliyorsun, ama o bir yalandı, bir korkak hikayeyi çarptırdı." diyor. 2pac geleceği söyledimiş sanırım.
E-40'ın Hall Of Game adlı kasedinde Million Dolar Spot adlı şarkıda Tupac'ın feat'i var. Şarkıda Pac, "Hayranlarım varoş argomu anlayamıyorlar, o yüzden kurtuluyorum ve daha iyi bir hayat planlıyorum." diyor. Bir kez daha Pac planından bahsediyor.
"Ambitionz Az A Ridah" şarkısında 2pac mahalleye rüşvet vermekten bahsediyor. Bu acaba Las Vegasta vurulduğunu bilen mahalle olmasın? Belki de Pac yaşadığını söylemesinler diye onlara rüşvet vermişti. Çünkü Las Vegasın rüşvetçi mahallesi olduğunu herkes biliyor.
Supercop'ın soundtracki olan "Made Niggaz" şarkısında Pac, "O planlarımı anlamayan kişileri s**iyim, mezara kadar outlaw, lanet olası bir gangster zenci, daha fazla zenginleşmek için planım var, beni anla" diyor.
Medya cenazeye alınmadı ve Pac şarkılarında hep gangster olarak gömülmeyi istediğini söylerdi ama cesedinin yakıldığı açıklandı. Sanırım Elvis Presley gibi mezarının açılabileceğinden korkuldu.
All Eyez On Me kasedi Şubat 96'da çıktı Makaveli 7 Day Theory ise Kasımda. Aralarındaki fark 9 ay. Bir doğum olayı gibi 2pac Makaveli adıyla yeniden doğdu.
"Toss It Up" klibinde Tupac Penny Hardaway ayakkabıları giymişti. Ama bu ayakkabılar ölümünden önce satılmıyordu. Aynı şekilde "To Lıve & Die In L.A." klibinde de arabaya atlıyor ve ayaklarında ölümünden sonra piyasaya sürülen Jordan ayakkabılarından olduğu görülüyor.
2pac'ın ölümünden sonra birçok yerde görüldüğü söylendi. İşte buna bir kanıt, 98 yılına girerken çekilmiş bir resim ve resimde Pac veya ona çok benzeyen biri var.
Arkadaş Scarface'in yeni CDsini aldı ve CD'de Scarface'in bir şarkısına 2pac ve Master P feat yapmışlar. Şarkının başında 2pac'ın sesine benzeyen biri "Beni tabuta koydunuz, sizi pis pi*ler... Bütün gün ot içiyorum, ama polis hiçbir zaman bulamayacak." diyormuş. Acaba 2pac saklandığı yerden mi arıyor?
Las Vegasta arabaya 12 el ateş edildi ve bunların beşi Tupacı vurabildi. 12-5=7. Yine 7 rastlantısı.
God Bless The Dead şarkısının başında Pac "Huzur içinde yat, ... çocuğu Biggie Smalls'a" diyor. Ama Notorious B.I.G. (diğer adıyla Biggie Smalls) 2pactan tam 4 ay sonra öldü?
Geceleyin New Yorkta vurulduğu zaman nasıl oluyo da bir gazeteci Pac'ın orta parmağını kaldırırken resmini çekebiliyor da Las Vegas gibi bir yerde (gece hayatı çok renkli bilirsiniz kasinolar vs) gazeteci veya amotör bir fotoğrafçı Pac'ın resmini çekemiyor?
Ölmeden birkaç saat önce Suge'la arabada otururken resimleri çekilmiş ama kimse o en önemli anda çekememiş. Tek gördüğümüz arabasının kaldırımda park etmiş resmi. Pac'ın vurulmuş anının resmi kaç para ederdi tahmin bile edemem. Peki neden çekemediler?
Ballad Of A Dead Soulja şarkısında 2pac sanki 1996 yılında vurulduğu geceyi anlatıyor: (01:22) "A single witness screamin bloody murder, murder Blast tell me homey what you see now? A blind man and a dead body, I'm read' to leave town And get my cash though, hook up with Kastro." Türkçesiyle "Tek bir görgü tanığı kanlı cinayet, cinayet! diye bağırıyor" Biliyorsunuz olayda tek görgü tanığı vardı o da Yafei Fula (Khadafi). "Söyle bana adamım şimdi ne görüyorsun, kör biri ve bir ceset, şehirden ayrılmaya hazırım" Kör biri diyor, belki de olay zamanında 2pac'ın yanında oturduğu halde hiçbir şey görmediğini idda eden Sugedan bahsediyor. Şimdi 2pac vurulduğu şehirden kaçmaya hazır. "Ve para mı al yine de, Kastro ile buluşuyom" Bu kastro Outlawzdaki Kastro değil bence Kübadaki Fidel Kastro. Death Around The Corner şarkısında "murder me now see me later man" (beni şimdi öldür daha sonra gör adamım) diyor. Bu cümle de bana ilginç geldi.
Before I Wake DVD'sinde 96 olayının bir bayan görgü tanığı Pacı helikopterle aldıklarını söylüyor! Röportajda kadın olay yerinde olduğunu ve Pacın helikoptere götürülüşünü gördüğünü söyledi. Zaten hastanede, hastane çıkışında hiçbir resminin çekil(e)memiş olması belki de bunu doğruluyor.
Hit Em Up klibinde EDI 13 numaralı New Jersey forma giymiş. Biliyorsunuz 2pac 13ünde vuruldu.
Better Dayz kasedinin outrosu çok ilginç. Outro da Pac "Beni (Hz.) İsanın geri dönüşünü beklediğiniz gibi bekleyin, gelişimi bekleyin" diyor. Böyle birşeyi Pac yaşarken yapmış olabilir mi?
2pac'ın öldükten sonra çıkan ilk albümünde (7 Day Theory) yer alan Hail Mary şarkısının başında 2pac fısıltı halinde birşeyler söylüyor. Anlaşılması çok zor ama cümlenin başı (00:05) dikkatlice dinlenince anlaşılıyor. "They say I'm..." gerisi çok zor duyuluyor ama "dead" diyor galiba. Yani "Ölü olduğumu söylüyorlar" !
Çok gariptir ki Amerika'da sadece Nevada'da (Tupac'ın vurulduğu yer) ölümünü taklit etmek yasal
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://comershake.benimforum.org
 
Tupac Yaşıyor Mu?
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Rap Forumu :: Paylaşım :: Hiphop-
Buraya geçin: